Фома Кемпийский - Кемпійський Тома - Наслідування Христа

Кемпійський Тома - Наслідування Христа
«Наслідування Христа» – це славна книжечка. Не тим вона славна, що дуже давня, але тим, що до нині її читають. А стара вона. Ще яких 500 літ тому написав її богомільний священик-чернець Чину св. Августина на ім’я Тома Гемеркен. Він був родом з міста Кемпен над рікою Реном у західній Німеччині, тому називають його Кемпійським. Він жив від 1380 до 1471 року.
 
Ця книжечка тим славна теж, що побожні християни так знають її і люблять її, як св. Письмо. Є це загальна думка, що між усіма духовними книжечками вона стоїть на першім місці зараз по святім Письмі. І справедливо, бо це книжечка для всіх, як і св. Письмо: для молодих і старих, вчених і невчених, грішних і праведних, таких, які тільки що вступили на дорогу святости. Перш за все вона мила всім побожним душам і тим, що бідують і терплять. Нераз досить тільки розгорнути її, перечитати кілька речень, а вже приходить в смутку – втіха, в скруті – порада, в спокусі – духовна сила. Чим більше і довше читати її, тим більше вона до себе притягає. Це справді золота книжечка. Тільки треба її читати не так, як інші книжечки.
 
Вона написана не на те, щоб розум набув з неї духовне знання, але на те, щоб наше серце стало кращим, більше любило Христа. Тому треба теж читати її не розумом, а серцем; поволі, спокійно, з увагою, передумуючи і переймаючи все те, що написано.
 

Кемпійський Тома - Наслідування Христа - Фома Кемпийский

Переклав на українську мову д-р Йосиф Боцян єпископ Луцький
Львів: Свічадо, 2017. 312 с.
ISBN 978-966-938-090-6
 

Кемпійський Тома - Наслідування Христа - Зміст

  • Перша книга ПРАКТИЧНА ЗАОХОТА ДО ДУХОВНОГО ЖИТТЯ
  • Друга книга СПОНУКИ ДО ДУХОВНОГО ЖИТТЯ
  • Третя книга ПРО ДУШЕВНУ ВТІХУ
  • Четверта книга ПРО ТАЇНСТВО СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ
 

Категории: 

Благодарю сайт за публикацию: 

Ваша оценка: Нет Average: 10 (1 vote)
Аватар пользователя brat Andron